English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

دومین نشست تخصصی از سری برنامه‌های بیست و هشتمین جشنواره شعر رضوی برگزار شد

دومین نشست تخصصی از سری برنامه‌های بیست و هشتمین جشنواره شعر رضوی برگزار شد
دومین برنامه از سلسله نشست‌های تخصصی بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی شعر رضوی کرمان ، در شهر یزد و با حضور جمعی از شاعراناین شهر برگزار شد.

در این برنامه حجت‌الاسلام زکریا اخلاقی با بررسی موضوعات مختلف شعر رضوی، جایگاه قدسی امام رضا، تاریخ زندگی حضرت، بیان حال زائر و استفاده از نمادهای ظاهری حرم را چهار موضوع اصلی شعر رضوی خواند و بر لزوم ارائه مباحث معرفتی بیشتر تاکید کرد. این شاعر نام آشنا مطالعه تاریخ زندگی و زمانه حضرت امام رضا، مضامین والای زیارتنامه‌ها به خصوص جامعه کبیره، اشعار شاعران رضوی از گذشته تا حال و روایات علی ابن موسی الرضا را برای خلق اشعار رضوی لازم دانست.
در ادامه این نشست دکتر عالیه مهرابی از گره‌خوردگی برخی آثار رضوی با مضامین اجتماعی و سیاسی دوره‌های مختلف گفت و به اشعار مفتون همدانی، ملک‌الشعرای بهار، نسیم شمال، طاهره صفارزاده و تعدادی دیگر از شاعران معاصر اشاره کرد. بیان دردهای اجتماعی نقش پررنگی در اشعار رضوی چند دهه اخیر شعر فارسی داشته است.
 سیدمحمدجواد شرافت دبیر جشنواره شعر رضوی نیز ضمن اشاره به چند شعر رضوی از مرحوم قیصر امین پور، دکتر حسن دلبری و دکتر عباس سودایی به بیان دلایل موفقیت این آثار پرداخت.
شعرخوانی رضوی شاعران یزدی از دیگر بخش‌های این محفل بود.
این نشست از سلسه برنامه‌های بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی شعر فارسی رضوی در روز یکشنبه ١۴ اسفندماه در شهر یزد برگزار شد

 

۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۱۵

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.